Baterie

i akumulatory

OFERTA

Baterie i akumulatory

są nieodłącznym elementem naszej codzienności. Stykamy się z nimi kilkadziesiąt razy dziennie w: samochodach, telefonach, laptopach, zegarkach, odkurzaczach, hulajnogach, słuchawkach, narzędziach… Przepisy dotyczące gospodarki odpadami powstałych z baterii i akumulatorów obejmują zasady postępowania z nimi od momentu wprowadzenia ich na rynek do właściwego zagospodarowania po ich zużyciu.

Warto wiedzieć!

Green Recovery organizacja odzysku

W szeroko rozumianej branży odpadowej nasi eksperci działają od prawie 20 lat. Zdobyte doświadczenie w codziennej pracy napędza nas do tego, aby stale poszukiwać efektywnych i optymalnych rozwiązań środowiskowych. Dysponujemy odpowiednim zapleczem technicznym, które pozwala sprostać najbardziej skomplikowanym potrzebą w zakresie recyklingu.

WIEDZA

Rodzaje baterii i akumulatorów

PRZEMYSŁOWE

Są przeznaczone wyłącznie do celów przemysłowych, zawodowych lub do używania w pojazdach elektrycznych: (Ustawa z dnia 24 kwietnia 2009 r. o bateriach i akumulatorach)

PRZENOŚNE

W tym ogniwo guzikowe lub zestaw, które są szczelnie zamknięte i mogą być przenoszone w ręku oraz nie stanowią baterii przemysłowej i akumulatora przemysłowego albo baterii samochodowej i akumulatora samochodowego: (Ustawa z dnia 24 kwietnia 2009 r. o bateriach i akumulatorach)

Green Recovery organizacja odzysku

SAMOCHODOWE

Są przeznaczone wyłącznie do celów przemysłowych, zawodowych lub do używania w pojazdach elektrycznych: (Ustawa z dnia 24 kwietnia 2009 r.
o bateriach i akumulatorach)

KORZYŚCI

Podczas współpracy zapewniamy

osiągnięcie ustawowych poziomów zbierania

1.

zawarcie umowy z zakładem przetwarzania zużytych baterii
i akumulatorów

2.

zorganizowanie zbierania, przetwarzania, recyklingu i unieszkodliwiania zużytych baterii lub akumulatorów

3.

realizację obowiązku przeprowadzenia Publicznych Kampanii Edukacyjnych

4.

cykliczne szkolenia z obszarów związanych z szeroko pojętą ochroną środowiska

5.

sprawozdawczość w obszarze objętym umową oraz wsparcie ekspertów
z branży

6.